R66Mk6C

Skutečná revoluce! "Power Chord Limit" již nebude omezením pro vaše hraní!


Porovnejte tyto zvukové ukázky :

(nastavená úroveň zkreslení je přibližně stejná, přesto je zvuk zcela odlišný)

Standardní snímač + efekt typu Overdrive (OD)

Harmonický signál ze všech strun je sčítán jednou snímací cívkou a zesílen/zkreslen v nelineárních obvodech efektu Overdrive. Výstupní signál obsahuje mnoho harmonických i neharmonických frekvencí, jejichž obsah a poměr záleží na tvaru a úrovni vstupního signálu. Proto lze při hře používat jen určité kombinace tónů, tak zvané "power chords". Současně dochází k potlačení slabších signálů


Zvukové ukázky

Nové řešení : R66Mk6C - Snímač s oddělenými snímacími cívkami a šestikanálovým Overdrive

Harmonický signál z každé struny je nejprve zesílen a zkreslen pomocí dvoustupňového VCOD (voltage-controlled overdrive, napětím řízený overdrive) a teprve potom jsou všechny signály sečteny. Výsledný signál je zcela odlišný, obsahuje mnoho harmonických frekvencí a silné signály nepotlačují slabé signály. Neuplatní se "power chord limit" a v podstatě je možné hrát celé akordy stejným způsobem jako bez zkreslení. Výsledkem je (i přes poměrně velké zkreslení) velmi čistý a bohatý zvuk a dlouhý sustain.


Zvukové ukázky

Konstrukce snímače R66Mk6C

Tento snímač je vestavěn do kovového krytu s rozměry standardního humbuckeru. Systém snímacích cívek je zalitý do polyuretanové pryskyřice a nad ním jsou dvě desky plošných spojů osazené SMD. Spodní deska obsahuje šest dvoustupňových VCOD (voltage-controlled overdrive, napětím řízený overdrive), horní obsahuje výstupní snímací zesilovač, filtry a pomocné obvody.

Snímač je vybaven několika nastavovacími prvky, které slouží k individuálnímu doladění zvuku podle přání uživatele (viz část ''Nastavovací prvky snímače''). Dále je možné modifikovat snímač v průběhu výroby tak, aby vyhověl individuálním potřebám - jedná se hlavně o nastavení obsahu harmonických, a to jak pro všechny struny současně, tak i pro každou strunu zvlášť.

Snímač v držáku systému XFrame.

  Technické parametry snímače R66Mk6C

 • Magnety : Rare Earth FeNdB (N-40H)
 • Síla mag. pole : approx. 35mT (ve vzdálenosti cca 2mm)
 • Napájení : 9V (max. 18V)
 • Spotřeba : 5mA (typ.)
 • Výstupní impedance : 4.5kOhm II 3.3nF (LPF)
 • Rozteč strun : 10.2mm (0.402¨)
 • Životnost baterie : až 100 hodin (v závislosti na typu)

   Nastavovací prvky snímače

 1. Výstupní konektor kompatibilní se snímači firmy EMG®
 2. Konektor pro řízení zkreslení druhého stupně
 3. Nastavení výchozího zkreslení prvního stupně
 4. Jumper pro deaktivaci filtru pro potlačení výšek
 5. Nastavení hlasitosti struny G3
 6. Nastavení hlasitosti struny B3
 7. Nastavení hlasitosti struny E4

Snímač umožňuje nastavení hlasitosti strun G3, B3 a E4 vzhledem k ostatním strunám. Jedná se o zdokonalený ekvivalent mechanického řešení pomocí pólových nástavců (šroubů) na snímači. Lze tak dosáhnout vyvážení hlasitosti mezi opletenými a holými strunami.