Výroba

Naše firma R.M.I. Production má více než 25 let zkušeností s výrobou elektroniky (zvláště s různými měřícími přístroji a snímači) a s výrobou potřebných mechanických dílů.

Při vývoji jednoho elektromagnetického snímače, který se později nikdy nevyráběl, jsme náhodou přišli na to, že by mohl sloužit jako výborný snímač pro elektrickou kytaru. Tím to všechno začalo a postupně jsme se po třech letech vývoje dostali k našemu snímači R66Mk6C, systému XFrame a výrobě kompletních kytar.

Kytary a snímače vyrábíme z touhy dělat něco nového, co není běžně na trhu. Proto v naší nabídce nenajdete nikdy standardní kytary a snímače. V případě Vašeho zájmu budeme vyrábět kytaru výhradně na zakázku a cenu stanovíme vždy individuálně dohodou. K dispozici máme prototypy k vyzkoušení a za určitých podmínek mohou být i zapůjčeny.


Výroba je z důvodu maximální přesnosti a reprodukovatelnosti prováděna na CNC routeru firmy Volter ( volter.com/cz ). Po provedení dokončovacích prací (broušení atd.) je povrchová úprava prováděna v kooperaci s Josefem Vebrem ( vebrkytary.cz ).

Krky jsou vyráběny na zakázku v U.S.A. u firmy PST Guitars ( pstguitars.com ). Dokončení tvaru hlavy, povrchová úprava, zabroušení pražců a seřízení je provedena opět Josefem Vebrem.

Snímače R66 jsou vyráběny naší soukromou firmou R.M.I. Production.

Po konečné montáži mechaniky a elektroniky je kytara seřízena a otestována.

Na vývoji kytar a snímačů se podíleli a tímto jim děkuji :

  • Josef Vebr ( vebrkytary.cz )
  • Oldřich Rokyta ( smaragdrecords.com )
  • Mark Stadnyk ( somniumguitars.com )